Tanie latanie   Loty do Londyn 
Loty do Londynu (Wielka Brytania) w promocyjnej cenie

 
Loty do Londynu z Warszawy od 84zł Ryanair

 
Loty do Londynu z Warszawy od 84zł Ryanair

 
Loty do Londynu z Krakowa od 150zł easyJet

 
Loty do Londynu z Gdańska od 159zł Wizzair

 
Loty do Londynu z Warszawy od 722zł LOT

Informacje: Londyn

Tower_Bridge

Największe miasto Wielkiej Brytanii, siedziba dworu królewskiego i światowe centrum handlu i finansów. Londyn co roku przyciąga dziesiątki milionów turystów, którzy chcą zobaczyć Anglię i poczuć jej niezwykłą atmosferę. Jeżeli jeszcze nigdy tam nie byliśmy, to najwyższy czas, aby zobaczyć tę jedną z najważniejszych metropolii w Europie. Będziemy mogli zwiedzić tam interesujące zabytki, zobaczyć Big Bena, Pałac Buckingham, a także most Tower Bridge i wiele innych unikalnych budowli, które mogą pochwalić się bogatą historią. Londyn to też raj dla miłośników zakupów, ponieważ w tamtejszych centrach handlowych można zaopatrzyć się praktycznie we wszystko. Poza tym będzie można zwiedzić malownicze okolice Londynu, a także zasmakować w brytyjskiej kuchni i doświadczyć specyficznej kosmopolitycznej atmosfery tego miejsca.

Londyn położony jest w południowo-wschodniej części Anglii nad rzeką Tamizą. Jest to trzecie co do wielkości europejskie miasto, które liczy sobie 7,6 miliona mieszkańców, a wraz z okolicznymi miejscowościami tworzy aglomerację, gdzie mieszka przeszło 20 milionów osób. Znajdują się tam siedziby najważniejszych banków oraz giełda, a także siedziby międzynarodowych korporacji i organizacji. Jest to również ważne miasto o znaczeniu kulturalnym i edukacyjnym, a także centrum mody i mediów.

Londyńska pogoda z pewnością będzie dopisywała, jeżeli wybierzemy się do tego miasta w okresie letnich wakacji. Wówczas temperatury są wyższe niż 25 stopni Celsjusza, a czasami zdarzają się 30-stopniowe upały. Jesienie i wiosny także są ciepłe, a słupek rtęci pokazuje wtedy od 10 do 15 stopni Celsjusza. Zimy są łagodne i bardzo rzadko pojawiają się opady śniegu, a termometry wskazują wtedy około 5 stopni Celsjusza. Często zdarzają się również opady deszczu, więc lepiej zaopatrzymy się w parasol, ponieważ nigdy nie wiadomo, kiedy spotka nas przelotny deszcz.

Pierwsze ślady osadnictwa na tych terenach pochodzą z I wieku naszej ery, kiedy to swoją osadę warowną mieli tam Rzymianie. W IV wieku założono w ówczesnym Londynie biskupstwo i kilkaset lat później miejscowość ta stała się stolicą Essexu. Od wieku XI był on faktyczną stolicą kraju i przybywało do niego coraz więcej osób, pragnących się tam osiedlić, by w XVIII wieku Londyn zyskał miano największej metropolii europejskiej. Dzisiaj na terenie miasta można zobaczyć mnóstwo interesujących zabytków, które dokumentują jego bogatą historię, a na ich zwiedzenie należy przeznaczyć dość dużo czasu.

Nad Tamizą znajduje się budowla obronna i pałac zwany Tower of London, który niegdyś był więzieniem. Dziś jest to jedna z głównych atrakcji Londynu. Symbolami tego miasta jest również wieża zegarowa Big Ben oraz neogotycki most zwodzony Tower Bridge. Następnie warto poświecić czas na zobaczenie XI-wiecznego opactwa westministerskiego z przepiękną katedrą, która była miejscem koronacji angielskich królów, a także znajdują się tam grobowce wielkich artystów, naukowców i władców. Turystów przyciąga również protestancka katedra św. Pawła oraz siedziba monarchów - Pałac Buckingham. Niezwykłe ekspozycje zobaczymy z kolei w Tate Modern oraz Muzeum Brytyjskim, a także Muzeum Historii Naturalnej.Lotnisko Londyn - Gatwick

Międzynarodowe lotnisko Gatwick jest zlokalizowane około 5 kilometrów na północ od centrum miasta Crawley w hrabstwie West Sussex oraz około 50 kilometrów od Londynu. Jest to drugie co do wielkości lotnisko w Wielkiej Brytanii oraz także drugie pod względem liczby obsługiwanych pasażerów, a jest ich około 31 milionów rocznie. Często z portu korzystają linie czarterowe, które oferują połączenia do wielu kurortów wypoczynkowych na świecie. Można tam też skorzystać z usług tanich linii lotniczych oraz tych nieco droższych, które proponują połączenia krajowe i międzynarodowe. Z tych właśnie względów z lotniska Gatwick często korzystają turyści, którzy zamierzają przybyć do Londynu czy też chcą udać się do innych miejscowości turystycznych. Początki lotniska datuje się na lata dwudzieste XX wieku. W czasie II wojny światowej było to lotnisko o charakterze militarnym, a po zakończeniu wojny zostało też zamknięte. Swoje działanie wznowiło ono w 1958 roku i od tego czasu zostało ono zmodernizowane i rozbudowane, aby efektywniej i szybciej obsługiwać pasażerów. Na terenie lotniska będzie można dzisiaj przekąsić coś w kawiarniach i barach, a także zrobić zakupy w sklepach strefy wolnocłowej. Na lotnisko można wygodnie dostać się połączeniami kolejowymi i drogowymi autobusami lub taksówkami. Z portu Gatwick korzystają takie linie lotnicze jak: British Airways, EasyJet, Thomas Cook Airlines, Monarch, Thomson Airways, Virgin Atlantic Airways, Tor Air, US Airways, Ryanair, Norwegian Air Shuttle i wiele innych.