Tanie latanie   Loty do Paryż 
Loty do Paryża (Francja) w promocyjnej cenie

 
Loty do Paryża z Wrocławia od 119zł Wizzair

 
Loty do Paryża z Wrocławia od 119zł Wizzair

 
Loty do Paryża z Krakowa od 125zł easyJet

 
Loty do Paryża z Wrocławia od 131zł Ryanair

 
Loty do Paryża z Warszawy od 670zł LOT

 
Loty do Paryża z Krakowa od 719zł Austrian

Informacje: Paryż

Luk_Triumfalny

Jedno z najpiękniejszych miast w Europie. Idealne na romantyczne weekendy, a także świetne dla tych, którzy zainteresowani są dziełami sztuki sławnych artystów. Paryż z pewnością powinien być chociaż raz w życiu odwiedzony przez każdego, ponieważ odznacza się on nie tylko unikatowymi zabudowaniami oraz wspaniałym klimatem, ale będzie można spędzić tam miło czas we francuskich kawiarniach, gdzie napijemy się wybornej kawy i będziemy przyglądali się życiu tej metropolii. Paryż to także ważny ośrodek administracyjny oraz gospodarczy Francji, gdzie swoje siedziby ma wiele międzynarodowych korporacji i organizacji. Poza tym znajdują się tam uniwersytety i ośrodki badawczo-naukowe i przede wszystkim muzea i galerie sztuki z najważniejszymi dziełami o nieocenionej wartości. Jeżeli mamy możliwość pojechania do stolicy Francji, to nie wahajmy się ani sekundy. Spędzimy tam niezapomniane wakacje lub romantyczny weekend i przywieziemy stamtąd same miłe wspomnienia.

Paryż zlokalizowany jest w północnej części Francji nad rzeką Sekwaną, która malowniczo przecina je na dwie części: południowa z nich nazywana jest Rive Gauche, a północna Rive Droite. W samym mieście mieszka około 2 milionów osób, ale wraz z okolicznymi miejscowościami jest to jedna z najgęściej zaludnionych metropolii Europy i świata, która liczy sobie ponad 12 milionów mieszkańców.

Klimat w tej części Europy zaprasza turystów przez cały rok, ponieważ zarówno latem będzie można zwiedzić urokliwe zakątki Paryża, jak i zimą miasto posiada niewątpliwie niezwykłą i magiczną atmosferę. Najwyższe temperatury notowane są w okresie od czerwca do sierpnia, kiedy średnio słupek rtęci wskazuje powyżej 25 stopni Celsjusza i rzadko kiedy pojawiają się na niebie chmury. Wiosną oraz jesienią można doświadczyć gwałtownych zmian pogody, głównie opadów deszczu. Temperatury są jednak dość wysokie, ponieważ wynoszą od 15 do 20 stopni, ale zdarzają się także chłodniejsze dni. Zimy z kolei są dość chłodne, a średnia temperatura wynosi wówczas około 5 stopni Celsjusza. Opady śniegu pojawiają się dość rzadko. Najlepiej więc będzie wybrać się do Paryża w okresie wakacyjnym, kiedy słońce będzie akompaniowało nam w naszych wędrówkach.

Pierwotnie Paryż było osadą celtycką, ale szybko została ona przejęta Franków, a następnie przez paryskich książąt, wśród których w X wieku Hugo Capet został obrany królem Francji. Od tamtego czasu Paryż dynamicznie się rozbudowywał i przybywało do niego coraz więcej osób. Powstało wiele znaczących budynków, które można oglądać w mieście do dzisiaj, a także stało się ono kulturalną stolicą nie tylko samej Francji, ale również i Europy. To tam zdobyciem Bastylii rozpoczęła się rewolucja francuska i Wiosna Ludów, a na przełomie XIX i XX wieku Paryż stał się kolebką artystów i do dzisiaj zachował ten unikalny artystyczny klimat.

Symbolem Paryża jest Wieża Eiffla, z której rozciąga się przepiękna panorama miasta. Koniecznie zwiedźmy też monumentalną katedrę Notre-Dame oraz zobaczymy paryski Łuk Triumfalny i bazylikę Sacré-Cou. Obowiązkowym punktem wycieczek jest także zwiedzanie Luwru, Muzeum Orsay oraz Pompidou, gdzie znajdują się działa sztuki światowej sławy artystów.Lotnisko Paryż - Orly

Francuski port lotniczy Paryż-Orly położony jest częściowo w miejscowościach Orly i Villeneuve-le-Roi około 13 kilometrów na południe od Paryża. Oferuje on połączenia do większości dużych miast świata, a także loty krajowe oraz czarterowe. Jest ono drugim portem lotniczym obsługującym stolicę Francji oprócz lotniska Charlesa de Gaulle’a, a także drugim co do natężenia ruchu w kraju, korzysta z niego około 26 milionów pasażerów rocznie. Lotnisko oferuje usługi tanich linii lotniczych i tych droższych. Wybierają je zarówno turyści, którzy pragną zobaczyć magiczny Paryż i jego okolice, ale również osoby udające się do Francji w interesach. Lotnisko dzieli się na dwa terminale – Zachodni i Południowy. Początki portu, który ówcześnie nazywany był Villeneuve-Orly, datuje się na rok 1932. W następnych latach była to baza wojskowa, a później stało się ono lotniskiem cywilnym, które zmodernizowano i rozbudowano, aby mogło ono obsłużyć jeszcze więcej pasażerów. Na terenie portu można zjeść coś smacznego w restauracjach, barach czy kawiarniach, a także zrobić zakupy w licznych sklepach strefy wolnocłowej. Na lotnisko można dostać się drogą A6 samochodami, a także koleją RER i autobusami RATP. Obecnie z portu korzystają takie linie lotnicze jak: Air Berlin, Air Europa, Air Malta, British Airways, Corsaifly, EasyJet, Rotal Air Maroc, Transavia.com, Air France, Iberia, Clickair czy Twin Jet, a także wielu, wielu innych. Połączenia w części są sezonowe, szczególnie te do popularnych miejscowości turystycznych.